Projects

Shopping centre, Konstancin-Jeziorna

Location
Konstancin-Jeziorna
Project
2015
Investor
Real2B
Author
Tomasz Konior
Design team
Angelika Drozd, Michał Lipiec, Marcin Piotrowski, Wojciech Przywecki, Piotr Zbierajewski, Andrzej Witkowski
Usable
4 950 m2

Centrum Handlowe Quick Park, zgodnie z zapisami planu miejscowego, miało być zaprojektowane ze szczególną starannością w celu nadania reprezentacyjnego charakteru pierzei ulicy  Warszawskiej stanowiącej główny wjazd do Konstancina od strony Warszawy.

Zgodnie z tymi założeniami oraz uwarunkowaniami komercyjnymi zaprojektowano zespół czterech pierzei zbudowanych wzdłuż dwóch krzyżujących się wewnętrznych uliczek. Każda z pierzei  zbudowana jest z modułów o wielkości dwukondygnacyjnego domu. Całość przypomina swoją skalą i rozczłonkowaniem małe osiedle lub fragment zabudowy małego miasteczka.

Każdy z modułów kryje w sobie różnej wielkości lokale handlowo-usługowe, których witryny wychodzą na wewnętrzne uliczki. Witryny opatrzone są logo najemcy oraz ażurowym zadaszeniem chroniącym przed deszczem podczas przechodzenia z lokalu do lokalu.

Jedna z uliczek wewnętrznych jest nieco szersza i tworzy niewielki plac, który dzięki zlokalizowaniu wokół niego lokali gastronomicznych staje się częściowo zadaszonym food-courtem.

Na skrzyżowaniu uliczek znajduje się punkt orientacyjny w postaci zegara słonecznego.